WinMerge - en to bg translation catalogue (889 entries)

note: LANGUAGE, SUBLANGUAGE
en: LANG_ENGLISH, SUBLANG_ENGLISH_US
bg: LANG_BULGARIAN, SUBLANG_DEFAULT

en: C&opy to Right
bg: Копиране в&дясно

en: Cop&y to Left
bg: Копиране в&ляво

en: Copy &from Left
bg: Копиране &отляво

en: Copy fro&m Right
bg: Копиране отд&ясно

en: &Select Line Difference
bg: &Избиране на разликите на реда

en: &Undo
bg: О&тменяне

en: &Redo
bg: &Повтаряне

en: Cu&t
bg: Из&рязване

en: &Copy
bg: &Копиране

en: &Paste
bg: По&ставяне

en: &Goto...
bg: Отиване &към…

en: Op&en
bg: &Отваряне

en: with &Registered Application
bg: с &регистрираното приложение

en: with &External Editor	Ctrl+Alt+E
bg: с &външен редактор	Ctrl+Alt+E

en: &with...
bg: &с…

en: View &Differences
bg: Преглед на &разликите

en: Diff &Block Size
bg: Размер на &блока с разлики

en: &None
bg: &Няма

en: &Vertical
bg: &Вертикал

en: &Horizontal
bg: &Хоризонтал

en: &Previous Page
bg: &Предишна страница

en: &Next Page
bg: &Следваща страница

en: &Active Pane
bg: &Текущ панел

en: &Zoom
bg: Маща&биране

en: Zoom &In	Ctrl++
bg: &Увеличаване	Ctrl++

en: Zoom &Out	Ctrl+-
bg: &Намаляване	Ctrl+-

note: Zoom to normal
en: &Normal	Ctrl+*
bg: Ну&лиране	Ctrl+*

en: &Alpha Blend
bg: &Прозрачност

en: Alpha &Blend Animation
bg: Прозрачност на &анимацията

en: Dragging &Mode
bg: Режим с &влачене

en: &Move
bg: &Преместване

en: &Adjust Offset
bg: &Корекция на отместването

en: &Set Background Color
bg: &Настройка на фоновия цвят

en: &File
bg: &Файл

en: &New	Ctrl+N
bg: &Нов	Ctrl+N

en: New (&3 panes)
bg: Нов (&3 панела)

en: &Open...	Ctrl+O
bg: &Отваряне…	Ctrl+O

en: Open Conflic&t File...
bg: Отваряне на файл с &конфликти…

en: Open Pro&ject...	Ctrl+J
bg: Отваряне на &проект…	Ctrl+J

en: Sa&ve Project...
bg: &Запазване на проект…

en: Recent Projects
bg: Последни проекти

en: Recent F&iles Or Folders
bg: Последни &файлове и папки

en: < Empty >
bg: <празно>

en: E&xit
bg: &Изход

en: &Edit
bg: П&роменяне

en: &Options...
bg: &Настройки…

en: &View
bg: И&зглед

en: &Toolbar
bg: Лента с &инструменти

en: &Small
bg: &Малък

en: &Big
bg: &Голям

en: &Huge
bg: &Огромен

en: &Status Bar
bg: &Лента за състоянието

en: Ta&b Bar
bg: Лента с &раздели

en: &Tools
bg: &Инструменти

en: &Filters...
bg: &Филтри…

en: &Generate Patch...
bg: &Създаване на кръпки…

en: &Plugins
bg: &Добавки

en: P&lugin Settings...
bg: Настройки на &добавките…

en: &Manual Unpacking
bg: &Ръчно разархивиране

en: &Automatic Unpacking
bg: &Автоматично разархивиране

en: &Reload plugins
bg: &Презареждане на добавките

en: &Window
bg: &Прозорци

en: Cl&ose
bg: &Затваряне

en: Clo&se All
bg: Затваряне на &всички

en: Change &Pane	F6
bg: Смяна на &панела	F6

en: Tile &Horizontally
bg: &Хоризонтална подредба

en: Tile &Vertically
bg: &Вертикална подредба

en: &Cascade
bg: &Каскадна подредба

en: &Help
bg: Помо&щ

en: &WinMerge Help	F1
bg: Помощ за &WinMerge	F1

en: R&elease Notes
bg: Б&ележки към изданието

en: &Translations
bg: &Преводи

en: C&onfiguration
bg: &Настройки

en: &GNU General Public License
bg: &GNU общ публичен лиценз

en: &About WinMerge...
bg: &Относно WinMerge…

en: &Read-only
bg: &Само за четене

en: L&eft Read-only
bg: О&тляво само за четене

en: M&iddle Read-only
bg: &Среден само за четене

en: Ri&ght Read-only
bg: Отдяс&но само за четене

en: File En&coding...
bg: Кодиране на &знаците…

en: Select &All	Ctrl+A
bg: Избиране на &всичко	Ctrl+A

en: Show &Identical Items
bg: Показване на &еднаквите

en: Show &Different Items
bg: Показване на &различните

en: Show L&eft Unique Items
bg: Показване на уникалните от&ляво

en: Show Midd&le Unique Items
bg: Показване на уникалните по&средата

en: Show Ri&ght Unique Items
bg: Показване на уникалните от&дясно

en: Show S&kipped Items
bg: Показване на &прескочените

en: S&how Binary Files
bg: Показване на &двоичните файлове

en: &3-way Compare
bg: &3-странно сравняване

en: Show &Left Only Different Items
bg: Показване само на уникалните от&ляво

en: Show &Middle Only Different Items
bg: Показване само на уникалните по&средата

en: Show &Right Only Different Items
bg: Показване само на уникалните от&дясно

en: Show L&eft Only Missing Items
bg: Покажи само липсващите от ляво елементи

en: Show Mi&ddle Only Missing Items
bg: Покажи само липсващите в средата елементи

en: Show Rig&ht Only Missing Items
bg: Покажи само липсващите от дясно елементи

en: Show Hidd&en Items
bg: Показване на &скритите елементи

en: Tree &Mode
bg: &Дървовиден режим

en: E&xpand All Subfolders
bg: &Разтваряне на всички възли

en: &Collapse All Subfolders
bg: &Свиване на всички възли

en: Select &Font...
bg: Избиране на &шрифт…

en: Use Default F&ont
bg: Използване на стандартен ш&рифт

en: Sw&ap Panes
bg: Раз&меняне на панелите

en: Compa&re Statistics
bg: Статистика на &сравнението

en: Refre&sh	F5
bg: &Презареждане	F5

en: &Refresh Selected	Ctrl+F5
bg: Презареждане на &избраните	Ctrl+F5

en: &Merge
bg: Сли&ване

en: Co&mpare	Enter
bg: &Сравняване	Enter

en: &Next Difference	Alt+Down
bg: &Следващо различие	Alt+Down

en: &Previous Difference	Alt+Up
bg: &Предишно различие	Alt+Up

en: &First Difference	Alt+Home
bg: П&ърво различие	Alt+Home

en: &Current Difference	Alt+Enter
bg: &Текущо различие	Alt+Enter

en: &Last Difference	Alt+End
bg: По&следно различие	Alt+End

en: Copy to &Right	Alt+Right
bg: Копиране в &дясно	Alt+Right

en: Copy to L&eft	Alt+Left
bg: Копиране в л&яво	Alt+Left

en: &Delete	Del
bg: &Изтриване	Del

en: &Customize Columns...
bg: &Избиране на колони…

en: Generate &Report...
bg: Изготвяне на &отчет…

en: &Edit with Unpacker...
bg: П&роменяне с Unpacker…

en: &Save	Ctrl+S
bg: &Запазване	Ctrl+S

en: Sav&e
bg: &Запазване

en: Save &Left
bg: Запазване на &левия

en: Save &Middle
bg: Запазване на &средния

en: Save &Right
bg: Запазване на &десния

en: Save &As
bg: Запазване &като

en: Save &Left As...
bg: Запазване на &левия като…

en: Save &Middle As...
bg: Запазване на &средния като…

en: Save &Right As...
bg: Запазване на &десния като…

en: &Print...
bg: &Отпечатване…

en: Page Set&up...
bg: Настройки на &страницата...

en: Print Previe&w...
bg: П&реглед преди отпечатване...

en: &Convert Line Endings to
bg: Про&меняне на знака за нов ред

en: &Merge Mode	F9
bg: Режим на &сливане	F9

en: Re&load	Ctrl+F5
bg: Пре&зареждане	Ctrl+F5

en: &File Encoding...
bg: Избиране на &кодировка…

en: Recompare As
bg: Сравняване като

en: &Text
bg: &Текстови файлове

en: &XML
bg: Файлове на &XML

en: &Binary
bg: &Двоични файлове

en: &Image
bg: &Изображения

en: &Undo	Ctrl+Z
bg: &Отменяне	Ctrl+Z

en: &Redo	Ctrl+Y
bg: По&вторение	Ctrl+Y

en: Cu&t	Ctrl+X
bg: Из&рязване	Ctrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
bg: &Копиране	Ctrl+C

en: &Paste	Ctrl+V
bg: &Поставяне	Ctrl+V

en: Select Line &Difference	F4
bg: Избиране &различията на реда	F4

en: F&ind...	Ctrl+F
bg: Търс&ене…	Ctrl+F

en: Repla&ce...	Ctrl+H
bg: Замес&тване	Ctrl+H

en: &Marker...	Ctrl+Shift+M
bg: &Маркер…	Ctrl+Shift+M

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: &Copy With Line Numbers	Ctrl+Shift+C
bg: &Копиране с номера на реда	Ctrl+Shift+C

en: &Bookmarks
bg: &Отметки

en: &Toggle Bookmark	Ctrl+F2
bg: &Прикрепи отметка	Ctrl+F2

en: &Next Bookmark	F2
bg: &Следваща отметка	F2

en: &Previous bookmark	Shift+F2
bg: П&редишна отметка	Shift+F2

en: &Clear All Bookmarks
bg: &Изчисти всички отметки

en: &Go To...	Ctrl+G
bg: От&иване към…	Ctrl+G

en: Syntax Highlight
bg: &Синтактично оцветяване

en: &Diff Context
bg: &Контекстуалност на различията

en: &All Lines
bg: Всички &редове

en: &0 Lines
bg: &0 реда

en: &1 Line
bg: &1 ред

en: &3 Lines
bg: &3 реда

en: &5 Lines
bg: &5 реда

en: &7 Lines
bg: &7 реда

en: &9 Lines
bg: &9 реда

en: &Lock Panes
bg: Заключване на &панелите

en: &View Whitespace
bg: &Интервали

en: Vie&w Line Differences
bg: Показване на &различията на реда

en: View Line &Numbers
bg: &Номериране на редовете

en: View &Margins
bg: Показване на &отстъпа

en: W&rap Lines
bg: Прена&сяне на редовете

en: Split V&ertically
bg: В&ертикално разделяне

en: Diff &Pane
bg: Панел с &различията

en: Lo&cation Pane
bg: Миниатюрна &карта

en: Ne&xt Conflict	Alt+Shift+Down
bg: С&ледващ конфликт	Alt+Shift+Down

en: Pre&vious Conflict	Alt+Shift+Up
bg: П&редишен конфликт	Alt+Shift+Up

en: A&dvanced
bg: Р&азширени

en: Next Difference Between Left and Middle	Alt+1
bg: Следващо различие между ляв и среден	Alt+1

en: Previous Difference Between Left And Middle	Alt+Shift+1
bg: Предишно различие между ляв и среден	Alt+Shift+1

en: Next Difference Between Left and Right	Alt+2
bg: Следващо различие между ляв и десен	Alt+2

en: Previous Difference Between Left And Right	Alt+Shift+2
bg: Предишно различие между ляв и десен	Alt+Shift+2

en: Next Difference Between Middle and Right	Alt+3
bg: Следващо различие между среден и десен	Alt+3

en: Previous Difference Between Middle And Right	Alt+Shift+3
bg: Предишно различие между среден и десен	Alt+Shift+3

en: Next Left Only Difference	Alt+7
bg: Следващо различие само от Ляво	Alt+7

en: Previous Left Only Difference	Alt+Shift+7
bg: Предишно различие само от Ляво	Alt+Shift+7

en: Next Middle Only Difference	Alt+8
bg: Следващо различие само в Средата	Alt+8

en: Previous Middle Only Difference	Alt+Shift+8
bg: Предишно различие само в Средата	Alt+Shift+8

en: Next Right Only Difference	Alt+9
bg: Следващо различие само от Дясно	Alt+9

en: Previous Right Only Difference	Alt+Shift+9
bg: Предишно различие само от Дясно	Alt+Shift+9

en: Copy from Left	Alt+Shift+Right
bg: Корирай от ляво	Alt+Shift+Right

en: Copy from Right	Alt+Shift+Left
bg: Корирай от дясно	Alt+Shift+Left

en: C&opy to Right and Advance	Ctrl+Alt+Right
bg: К&опирай в дясно и се премести	Ctrl+Alt+Right

en: Copy &to Left and Advance	Ctrl+Alt+Left
bg: Копирай &в ляво и се премести	Ctrl+Alt+Left

en: Copy &All to Right
bg: Копирай &всичко в дясно

en: Cop&y All to Left
bg: Копира&й всичко в ляво

en: A&uto Merge	Ctrl+Alt+M
bg: А&втоматично сливане	Ctrl+Alt+M

en: Add &Synchronization Point	Alt+S
bg: Добавяне точка за &синхронизация	Alt+S

en: Clear Sync&hronization Points
bg: Изтриване точките за &синхронизация

en: &Scripts
bg: &Скриптове

en: Sp&lit
bg: Ра&зделяне

en: Comp&are
bg: &Сравняване

en: Compare Non-hor&izontally...
bg: Нехоризонтално &сравняване…

en: Compare Non-hor&izontally
bg: Нехоризонтално &сравняване

en: First &left item with second left item
bg: Първи &ляв с втори ляв елемент

en: First &right item with second right item
bg: Първи и &десен с втори десен елемент

en: &First left item with second right item
bg: &Първи ляв с втори десен елемент

en: &Second left item with first right item
bg: &Втори ляв с първи десен елемент

en: Co&mpare As
bg: С&равняване като

en: Left to Middle (%1 of %2)
bg: Ляв със среден (%1 от %2)

en: Left to Right (%1 of %2)
bg: Ляв с десен (%1 от %2)

en: Left to... (%1 of %2)
bg: Ляв с… (%1 от %2)

en: Middle to Left (%1 of %2)
bg: Среден с ляв (%1 от %2)

en: Middle to Right (%1 of %2)
bg: Среден с десен (%1 от %2)

en: Middle to... (%1 of %2)
bg: Среден с… (%1 от %2)

en: Right to Middle (%1 of %2)
bg: Десен със среден (%1 от %2)

en: Right to Left (%1 of %2)
bg: Десен с ляв (%1 от %2)

en: Right to... (%1 of %2)
bg: Десен с… (%1 от %2)

en: &Delete
bg: &Изтриване

en: &Left
bg: От&ляво

en: &Middle
bg: В&средата

en: &Right
bg: Отд&ясно

en: &Both
bg: &Двете

en: &All
bg: &Всички

en: Re&name
bg: &Преименувай

en: &Hide Items
bg: &Скрий

en: &Open Left
bg: &Отвори в ляво

en: with &External Editor
bg: с &Външен Редактор

en: &Parent Folder
bg: &Родителска папка

en: Open Midd&le
bg: Отвори сре&ден

en: O&pen Right
bg: О&твори в дясно

en: Cop&y Pathnames
bg: Копирай &пътя

en: Left (%1 of %2)
bg: Ляв (%1 от %2)

en: Middle (%1 of %2)
bg: Среден (%1 от %2)

en: Right (%1 of %2)
bg: Десен (%1 от %2)

en: Both (%1 of %2)
bg: Двете (%1 от %2)

en: All (%1 of %2)
bg: Всички (%1 от %2)

en: Copy &Filenames
bg: Копиране на &файловите имена

en: Copy Items To Clip&board
bg: &Копиране елементите в системния буфер

en: &Zip
bg: &Зип

en: Both to... (%1 of %2)
bg: И двете… (%1 от %2)

en: All to... (%1 of %2)
bg: Всички към… (%1 от %2)

en: Differences to... (%1 of %2)
bg: Разликите към… (%1 от %2)

en: &Refresh
bg: &Презареждане

en: Copy
bg: Копиране

en: &Copy Full Path
bg: &Копиране на пълния път

en: Copy &Filename
bg: Копиране на &името

en: G&oto Diff
bg: &Отиване към различие

en: &No Moved Blocks
bg: &Без преместени блокове

en: &All Moved Blocks
bg: &Всички преместени блокове

en: Moved Block for &Current Diff
bg: Преместен блок за &текущо различие

en: W&hitespaces
bg: &Интервали

en: Com&pare
bg: Срав&няване

en: I&gnore changes
bg: Пренебре&гване на променените

en: Ig&nore all
bg: Пре&небрегване на всички

en: Case sensi&tive
bg: Съвпадение на &регистъра

en: Igno&re carriage return differences (Windows/Unix/Mac)
bg: Пренебрегване на &знаците за нов ред (Windows/Unix/Mac)

en: Ignore codepage &differences
bg: Пренебрегване на &разликите в кодова страница

en: &Include Subfolders
bg: &Включително подпапките

en: &Compare method:
bg: Метод за &сравняване:

en: Full Contents
bg: Цялото съдържание

en: Quick Contents
bg: Част от съдържанието

en: Binary Contents
bg: Двоично съдържание

en: Modified Date
bg: Промени в датата

en: Modified Date and Size
bg: Промени в датата и размера

en: Size
bg: Размер

en: &Load Project...
bg: &Отваряне на проект…

en: About WinMerge
bg: Относно WinMerge

en: Visit the WinMerge HomePage!
bg: Посетете страницата на WinMerge!

en: OK
bg: Добре

en: Contributors
bg: Дарители

en: Select Files or Folders
bg: Избиране на файове или папки…

en: &1st File or Folder
bg: Файл или папка №&1

en: Re&ad-only
bg: Само за &четене

en: Swap 1st | 2nd
bg: Разменяне на №1 с №2

en: &Browse...
bg: &Разглеждане…

en: &2nd File or Folder
bg: Файл или папка №&2

en: Rea&d-only
bg: Само за че&тене

en: Swap 2nd | 3rd
bg: Разменяне на №2 с №3

en: B&rowse...
bg: Ра&зглеждане…

en: &3rd File or Folder (Optional)
bg: Файл или папка №&3 (по избор)

en: Read-o&nly
bg: Само за чете&не

en: Swap 1st | 3rd
bg: Разменяне на №1 с №3

en: Browse...
bg: Разглеждане…

en:  Folder: Filter
bg:  Папка: Филтър

en: &Select...
bg: &Избиране…

en:  File: Unpacker Plugin
bg:  Файл: Unpacker добавка

en: Se&lect...
bg: Изби&ране…

en: Co&mpare
bg: &Сравняване

en: Cancel
bg: Отменяне

en: Status:
bg: Състояние:

en: Help
bg: Помощ

en: General
bg: Основни

en: Automatically &scroll to first difference
bg: Автоматично &плъзване към първото различие

en: Cl&ose windows with ESC:
bg: Затваряне &прозорците при ESC:

en: &Automatically verify paths in Open-dialog
bg: &Автоматична проверка на пътищата в диалога за отваряне

en: All&ow only one instance to run
bg: Позволи само &едно стартирано копие

en: As&k when closing multiple windows
bg: &Питане при затваряне на много прозорци

en: &Preserve file time in file compare
bg: Запазване &времето на файла при сравняване

en: Show "Select Files or Folders" Dialog on Startup
bg: Показване „Избиране на файлове или папки“ при стартиране

en: Close "Select Files or Folders" Dialog on clicking OK button
bg: Затваряне „Избиране на файлове или папки“ при избиране на бутона Добре

en: O&pen-dialog Auto-Completion:
bg: Автоматично &довършване в „Избиране на файлове или папки“:

en: Language:
bg: Език:

en: WinMerge allows hiding some common messageboxes. Press the Reset button to make all messageboxes visible again.
bg: WinMerge позволява скриване на някои съобщения. Натиснете бутона Отменяне за повторно показване на тези съобщения.

en: Reset
bg: Отменяне

en: Find
bg: Търсене

en: Fi&nd what:
bg: Търс&ене:

en: Match &whole word only
bg: &Само цели думи

en: Match &case
bg: Съвпадение на &регистъра

en: Regular &expression
bg: Регулярен &израз

en: D&on't wrap end of file
bg: До &края на файла

en: &Don't close this dialog box
bg: &Без затваряне на диалога

en: &Find Next
bg: &Търсене

en: Find &Prev
bg: Търсене &назад

en: &Ok
bg: &Добре

en: Replace
bg: Заменяне

en: Re&place with:
bg: &Заменяне:

en: &Don't wrap end of file
bg: До &края на файла

en: Replace in
bg: Заменяне в

en: &Selection
bg: &Избраното

en: Wh&ole file
bg: В &целия файл

en: Find Pre&v
bg: Търсене &назад

en: &Replace
bg: &Заменяне

en: Replace &All
bg: Зам. &всичко

en: Markers
bg: Маркер

en: Enable &Markers
bg: Използване на &маркер

en: New
bg: &Нов

en: &Background color:
bg: Цвят на &фона:

en: &Apply
bg: &Прилагане

en: Linefilters
bg: Филтри за ред

en: Enable Line Filters
bg: Включи филтри за ред

en: Regular Expressions (one per line):
bg: Регулярни изрази (по един на ред):

en: Edit
bg: Променяне

en: Remove
bg: Премахване

en: Colors
bg: Цветове

en: Background
bg: Фон

en: Deleted
bg: Изтрити

en: Text
bg: Текст

en: Difference:
bg: Различия:

en: Selected Difference:
bg: Избрани различия:

en: Ignored Difference:
bg: Пренебрегнати различия:

en: Moved:
bg: Преместени:

en: Selected Moved:
bg: Избрани и преместени:

en: Same As The Next (3 panes):
bg: Също като следващото (3 панела):

en: Same As The Next (Selected):
bg: Също като следващото (избрано):

en: Word Difference:
bg: Различия в думи:

en: Selected Word Diff:
bg: В избраните думи:

en: Defaults
bg: По подразбиране

en: Items equal:
bg: Еднакви елементи:

en: Items different:
bg: Различни елементи:

en: Items filtered:
bg: Филтрирани елементи:

en: System
bg: Системни

en: &Send deleted files to Recycle Bin
bg: &Изпращане на изтритите файлове в Кошчето

en: &External editor:
bg: &Външен редактор:

en: &Filter folder:
bg: &Папка за филтри:

en: Temporary files folder
bg: Временна папка

en: S&ystem's temp folder
bg: Папката с &временни файлове

en: C&ustom folder:
bg: Друга &папка:

en: Br&owse...
bg: &Разглеждане…

en: Patch Generator
bg: Създаване на кръпки

en: File&1:
bg: Файл&1:

en: File&2:
bg: Файл&2:

en: &Swap
bg: &Разменяне

en: &Append to existing file
bg: &Прилагане към съществуващ файл

en: &Result:
bg: &Резултат:

en: Bro&wse...
bg: &Разглеждане…

en: &Format
bg: &Формат

en: St&yle:
bg: Сти&л:

en: &Context:
bg: &Контекст:

en: Ignor&e blank lines
bg: Пренебрегва&не на празните редове

en: Inclu&de command line
bg: Включително командния &ред

en: Open to e&xternal editor
bg: Отваряне с външе&н редактор

en: Display Columns
bg: Видими колони

en: Move &Up
bg: На&горе

en: Move &Down
bg: На&долу

en: Select Unpacker
bg: Избиране на приложение

en: File unpacker:
bg: Файлов разархиватор:

en: Display all unpackers, don't check the extension
bg: Показвай всички разархиватори, не проверявай разширенията

en: Extensions list:
bg: Списък на разширенията:

en: Description:
bg: Описание:

en: Stop
bg: Спиране

en: Pause
bg: Пауза

en: Continue
bg: Продължаване

en: Comparing items...
bg: Сравняване на…

en: Items compared:
bg: Сравнени:

en: Items total:
bg: Всичко:

en: Go To
bg: Отиване към

en: G&oto:
bg: &Отиване към:

en: File
bg: Файл

en: Goto what
bg: Отиване на някъде

en: Li&ne
bg: Ре&д

en: &Difference
bg: &Различие

en: &Go To
bg: &Отиване

en: Compare
bg: Сравняване

en: Whitespace
bg: Интервали

en: &Compare
bg: &Сравняване

en: &Ignore change
bg: &Пренебрегване на променените

en: I&gnore all
bg: Пренебре&гване на всички

en: Ignore blan&k lines
bg: Пренебрегване на пра&зните редове

en: Ignore &case
bg: Пренебре&гване на регистъра

en: E&nable moved block detection
bg: Разпознаване на преместени па&раграфи

en: &Match similar lines
bg: Съот&ветствие на подобни редове

en: Diff &algorithm (Experimental):
bg: &Алгоритъм за различия (експер.):

en: Enable indent &heuristic
bg: П&редполагане на отстъпа

en: Comments
bg: Коментари

en: Filter Comments
bg: Филтър за коментари

en: Editor
bg: Редактор

en: &Highlight syntax
bg: С&интактично оцветяване

en: &Automatic rescan
bg: &Автоматично сканиране

en: &Preserve original EOL chars
bg: &Запазване на изходните знаци за нов ред

en: Tabs
bg: Табулатор

en: &Tab size:
bg: &Големина на табулатора:

en: &Insert Tabs
bg: &Вмъкване на табулатор

en: Insert &Spaces
bg: Вмъкване на &интервали

en: Line Difference Coloring
bg: Оцветяване на редовете с различия

en: View line differences
bg: Показване на разлики в реда

en: &Character level
bg: На ниво &символ

en: &Word-level:
bg: На ниво &дума:

en: W&ord break characters:
bg: Символ за пренасяне на &дума:

en: &Rendering Mode:
bg: &Режим на изчертаване:

en: Filefilters
bg: Филтри за файлове

en: Test...
bg: Изпробване...

en: Install...
bg: Инсталиране…

en: New...
bg: Нов…

en: Edit...
bg: Променяне…

en: Delete...
bg: Изтриване…

en: Save modified files?
bg: Запазване на променени файлове

en: Left side file
bg: Ляв файл

en: &Save changes
bg: &Запазване на промените

en: &Discard changes
bg: &Отказ от промените

en: Middle side file
bg: Среден файл

en: Sa&ve changes
bg: За&пазване на промените

en: Disca&rd changes
bg: Отк&азване от промените

en: Right side file
bg: Десен файл

en: S&ave changes
bg: Запазва&не на промените

en: Dis&card changes
bg: Отказване от пром&ените

en: Disca&rd All
bg: Отказ от &всички

en: Codepage
bg: Кодова страница

en: Default Codepage
bg: Стандартна кодова страница

en: Select the default codepage assumed when loading non-Unicode files:
bg: Изберете стандартната кодова страница за не-Unicode файлове:

en: Detect codepage info for these files: .html, .rc, .xml 
    need to restart session
bg: Разпознаване на кодовата страница за файлове: .html, .rc, .xml
    изисква рестартиране

en: Detect codepage for text files using mlang.dll
    need to restart session
bg: Разпознаване на кодовата страница на текстовите файлове, чрез mlang.dll
    изисква рестартиране

en: System codepage
bg: Кодова страница на системата

en: According to WinMerge User Interface
bg: Според интерфейса на WinMerge

en: Custom codepage:
bg: Потребителска кодова страница:

en: Options
bg: Настройки

en:  Categories
bg:  Категории

en: Import...
bg: Внасяне…

en: Export...
bg: Изнасяне…

en: Dialog
bg: Диалог

en: Keywords:
bg: Ключови думи:

en: Function names:
bg: Имена на функции:

en: Comments:
bg: Коментари:

en: Numbers:
bg: Числа:

en: Operators:
bg: Оператори:

en: Strings:
bg: Низове:

en: Preprocessor:
bg: Предпроцесор:

en: User 1:
bg: Потребител 1:

en: User 2:
bg: Потребител 2:

en: Bold
bg: Получер

en: Marker colors
bg: &Цветове на маркера

en: Search Marker:
bg: При търсене:

en: User Defined Marker1:
bg: Маркер 1:

en: User Defined Marker2:
bg: Маркер 2:

en: User Defined Marker3:
bg: Маркер 3:

en: Folder Compare Report
bg: Отчет за сравняване на папки

en: Report &File:
bg: Файл с &отчета:

en: &Style:
bg: &Стил:

en: &Copy to Clipboard
bg: &Копиране в системния буфер

en: Shared or Private Filter
bg: Споделен или личен филтър

en: Which type of filter do you want to create?
bg: Какъв вид филтър искате да създадете?

en: Shared Filter (for all users on this machine)
bg: Споделен филтър (за всички потребители на този компютър)

en: Private Filter (only for current user)
bg: Личен филтър (само за текущия потребител)

en: Archive Support
bg: Поддръжка на архиви

en: &Enable archive file support
bg: Включване на &поддръжката на архиви

en: &Detect archive type from file signature
bg: Откриване на вида на &архива от подписа на файла

en: Compare Statistics
bg: Статистика на сравнението

en: Folders:
bg: Папки:

en: Files:
bg: Файлове:

en: Different
bg: Различни

en: Binary:
bg: Двоични:

en: Unique
bg: Уникални

en: Left:
bg: Ляво:

en: Right:
bg: Дясно:

en: Identical
bg: Еднакви

en: Total:
bg: Общо:

en: Close
bg: Затваряне

en: Middle:
bg: Средно:

en: Missing Left:
bg: Липсващи вляво:

en: Missing Middle:
bg: Липсващи всредата:

en: Missing Right:
bg: Липсващи вдясно:

en: Affects
bg: Промяна на кодовата страница

en: (Affects)
bg: (промени)

en: Select Codepage for
bg: Кодова страница при

en: &File Loading:
bg: &Отваряне

en: File &Saving:
bg: &Запазване

en: &Use same codepage for both
bg: &Използване на еднаква кодова страница и за двете действия

en: &Cancel
bg: &Отменяне

en: Test Filter
bg: Изпробване на филтър

en: Testing filter...
bg: Изпробване на филтър…

en: &Enter text to test:
bg: &Въведете текст за изпробване:

en: &Folder Name
bg: &Име на папка

en: Result:
bg: Резултат:

en: &Test
bg: &Изпробване

en: &Close
bg: &Затваряне

en: &Use customized text colors
bg: &Използвай зададени цветове за текста

en: Custom text colors
bg: Зададени цветове на текст

en: Whitespace:
bg: Интервали:

en: Regular text:
bg: Нормален текст:

en: Selection:
bg: Избран:

en: Backup Files
bg: Резервни файлове

en: Create backup files in:
bg: Създаване на резервни копия при:

en: &Folder compare
bg: Сравняване на &папки

en: Fil&e compare
bg: Сравняване на &файлове

en: Create backup files into:
bg: Създаване на резервни копия в:

en: &Original file's folder
bg: &Изходната папка на файла

en: &Global backup folder:
bg: Обособена за &целта папка:

en: Backup filename:
bg: Име на файла с резервно копие:

en: &Append .bak -extension
bg: Добавяне на &разширение „.bak“

en: A&ppend timestamp
bg: Добавяне на времеви &маркер

en: Confirm Copy
bg: Потвърждаване на копиране

en: Are you sure you want to copy XXX items?
bg: Искате ли XXX елемента да бъдат копирани?

en: From left
bg: От ляво

en: To right
bg: Към дясно

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Plugins
bg: Добавки

en: &Enable plugins
bg: Включване на &добавките

en: File filters:
bg: Филтри за файлове:

en: Shell Integration
bg: Сливане със системата

en: E&nable advanced menu
bg: Включване на &разширено меню

en: &Add to context menu
bg: Добавяне в &контекстуалното меню

[ctx: Options dialog|Categories]
en: Folder
bg: Папки

en: S&top after first difference
bg: &Спиране след първото различие

en: Ign&ore time differences less than 3 seconds
bg: Пренебрегване на времевите &разлики по-малки от 3 секунди

en: &Include unique subfolders contents
bg: &Включи съдържанието на уникални подпапки

en: &Automatically expand all subfolders
bg: &Автоматично разтвори всички подпапки

en: &Quick compare limit (MB):
bg: Ограничение на &бързото сравняване (МБ):

en: &Binary compare limit (MB):
bg: Ограничение на &двоичното сравняване (МБ):

en: 
    &Number of compare threads (a negative value implies addition of the number of available CPU cores):
bg: 
    Брой на нишки извършващи сравняване (отрицателна стойност  се отнася за CPU ядра)

[ctx: Options dialog|Categories]
en: Binary
bg: Двоични

en: Binary File &Patterns:
bg: &Шаблони за двоични файлове:

en: Frhed settings
bg: Настройки за Frhed

en: View &Settings...
bg: &Настройки преглед…

en: &Binary Mode...
bg: &Двоичен режим…

en: &Character Set...
bg: Набор от &символи…

en: Image
bg: Изображения

en: Image File &Patterns:
bg: Файлови &разширения на изображения:

en: &Hex View
bg: &Шестнадесетичен изглед

en: 
    New Documents (Ctrl+N)
bg: 
    Нови документи (Ctrl+N)

en: 
    Open (Ctrl+O)
bg: 
    Отваряне (Ctrl+O)

en: 
    Save (Ctrl+S)
bg: 
    Запазване (Ctrl+S)

en: Unknown error attempting to open project file
bg: Непозната грешка при отваряне на файл с проект

en: Unknown error attempting to save project file
bg: Непозната грешка при записване на файл с проект

en: Project file successfully loaded.
bg: Проектът е зареден успешно.

en: Project file successfully saved.
bg: Проектът е запазен успешно.

en: 
    Undo (Ctrl+Z)
bg: 
    Отменяне (Ctrl+Z)

en: 
    Redo (Ctrl+Y)
bg: 
    Повтаряне (Ctrl+Y)

en: Developers:
    Dean Grimm, Christian List, Kimmo Varis, Jochen Tucht, Tim Gerundt, Takashi Sawanaka, Gal Hammer, Alexander Skinner
bg: Разработчици:
    Dean Grimm, Christian List, Kimmo Varis, Jochen Tucht, Tim Gerundt, Takashi Sawanaka, Gal Hammer, Alexander Skinner

en: WinMerge comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software and you are welcome to redistribute it under certain circumstances; see the GNU General Public License in the Help menu for details.
bg: WinMerge идва БЕЗ НИКАКВА ГАРАНЦИЯ. Това е свободен софтуер и може да го разпространявате под общите условия; за детайли вижте Публичен лиценз на GNU в менюто Помощ.

en: &Abort
bg: &Прекъсване

en: &Retry
bg: &Повторен опит

en: &Ignore
bg: &Пренебрегване

en: Ignore &all
bg: Пренебрегване на &всички

en: &Yes
bg: &Да

en: Yes to &all
bg: Да, за &всички

en: &No
bg: &Не

en: No to a&ll
bg: Не, за в&сички

en: &Continue
bg: &Продължаване

en: &Skip
bg: &Прескачане

en: Skip &all
bg: Прескачане на &всички

en: Don't display this &message again.
bg: Без &повторно показване на това съобщение

en: Don't ask this &question again.
bg: Без &повторно задаване на този въпрос

en: To make this messagebox visible again, press the Reset button on the General page of the Options dialog.
bg: За да видите отново това съобщение, натиснете бутона Отменяне на страницата „Общи“ в Настройки.

en: Syntax
bg: Синтаксис

en: Folder Compare
bg: Сравняване на папки

en: Differences
bg: Различия

en: To:
bg: В:

en: From left:
bg: От ляво:

en: To left:
bg: Вляво:

en: From right:
bg: От дясно:

en: To right:
bg: Вдясно:

en: Version %1
bg: Издание %1

en: Options (%1)
bg: Настройки (%1)

en: All message boxes are now displayed again.
bg: Всички съобщения ще се показват отново.

en: Value in Tab size -field is not in range WinMerge accepts.
    
    Please use values 1 - %1.
bg: Стойността на табулацията не е в границите, които WinMerge приема.
    
    Моля, използвайте стойност от 1 - %1.

en: Open
bg: Отваряне

en: Programs|*.exe;*.bat;*.cmd|All Files (*.*)|*.*||
bg: Програми|*.exe;*.bat;*.cmd|Всички файлове (*.*)|*.*||

en: All Files (*.*)|*.*||
bg: Всички файлове (*.*)|*.*||

en: WinMerge Project Files (*.WinMerge)|*.WinMerge||
bg: Проекти на WinMerge (*.WinMerge)|*.WinMerge||

en: Options files (*.ini)|*.ini|All Files (*.*)|*.*||
bg: Файлове за настройка (*.ini)|*.ini|Всички файлове (*.*)|*.*||

en: Text Files (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|All Files (*.*)|*.*||
bg: Текстови файлове (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|Всички файлове (*.*)|*.*||

en: HTML Files (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|All Files (*.*)|*.*||
bg: HTML файлове (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|Всички файлове (*.*)|*.*||

en: XML Files (*.xml)|*.xml|All Files (*.*)|*.*||
bg: XML файлове (*.xml)|*.xml|Всички файлове (*.*)|*.*||

en: Name
bg: Име

en: Location
bg: Място

en: Filters
bg: Филтри

en: [F]
bg: [Ф]

en: Description
bg: Описание

en: Select filename for new filter
bg: Име на новия филтър

en: File Filters (*.flt)|*.flt|All Files (*.*)|*.*||
bg: Файлове с филтри (*.flt)|*.flt|Всички файлове (*.*)|*.*||

en: Cannot find file filter template file!
    
    Please copy file %1 to WinMerge/Filters -folder:
    %2.
bg: Шаблонът за филтри не може да бъде намерен!
    
    Моля, копирайте файла %1 в папката WinMerge/Filters:
    %2.

en: Cannot copy filter template file to filter folder:
    %1
    
    Please make sure the folder exists and is writable.
bg: Шаблонът за филтри не може да бъде копиран:
    %1
    
    Моля, уверете се че папката съществува и в нея може да се запазва.

en: User's filter file folder is not defined!
    
    Please select filter folder in Options/System.
bg: Не е зададена папка за потребителските шаблони!
    
    Моля, изберете папка за филтри в Настройки/Системни.

en: Failed to delete the filter file:
    %1
    
    Maybe the file is read-only?
bg: Файлът с филтри не може да бъде изтрит:
    %1
    
    Може би файлът е само за четене?

en: Locate filter file to install
bg: Избиране на филтър, който да бъде инсталиран

en: Installing filter file failed.
    
    Could not copy new filter file to filter folder.
bg: Грешка при инсталирането на филтъра.
    
    Не може да се копира новият файл в папката с филтри.

en: Filter file already exists. Overwrite existing filter?
bg: Файлът с филтри вече съществува. Да бъде ли презаписан същиствуващият файл?

en: Regular expression
bg: Регулярни изрази

en: Filters were updated. Do you want to refresh all open folder compares?
    
    If you do not want to refresh all compares now you can select No and refresh compares later.
bg: Филтрите са обновени. Бихте ли желали текущите сравнявания на папки да бъдат презаредени?
    
    Ако не желаете изберете „Не“ и ги презаредете по-късно.

en: Folder Comparison Results
bg: Резултати от сравняване на папки

en: File Comparison
bg: Сравняване на файлове

en: Untitled left
bg: Неозаглавен ляв

en: Untitled middle
bg: Неозаглавен среден

en: Untitled right
bg: Неозаглавен десен

en: Theirs File
bg: Техен файл

en: Mine File
bg: Мой файл

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d  EOL: %s
bg: Ред: %s  колона: %d/%d  знак: %d/%d  EOL: %s

en: Line: %s
bg: Ред: %s

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d
bg: Ред: %s  колона: %d/%d  знак: %d/%d

en: Merge
bg: Сливане

en: Difference %1 of %2
bg: Различие %1 от %2

en: %1 Differences Found
bg: %1 различия

en: 1 Difference Found
bg: 1 различие

note: Abbreviation from "Read Only"
en: RO
bg: СЧ

en: Item %1 of %2
bg: Елемент %1 от %2

en: Items: %1
bg: Общо: %1

en: Select two existing folders or files to compare
bg: Изберете две съществуващи папки или файла за сравняване

en: Folder Selection
bg: Избор на папка

en: Select two (or three) folders or two (or three) files to compare.
bg: Изберете две или три съществуващи папки или два, или три файла за сравняване.

en: Left (1st) path is invalid!
bg: Левия (№1) път е недействителен!

en: Middle (2nd) path is invalid!
bg: Средния (№2) път е недействителен!

en: Right (2nd) path is invalid!
bg: Десния (№2) път е недействителен!

en: Right (3rd) path is invalid!
bg: Десния (№3) път е недействителен!

en: Both paths are invalid!
bg: Двата пътя са невалидни!

en: Left (1st) and Middle (2nd) paths are invalid!
bg: Левия (№1) и средния (№2) път са недействителни

en: Left (1st) and Right (3rd) paths are invalid!
bg: Левия (№3) и десния (№3) път са недействителни!

en: Middle (2nd) and Right (3rd) paths are invalid!
bg: Средния (№2) и десния (№3) път са недействителни!

en: All paths are invalid!
bg: Всички пътища са недействителни!

en: Only enabled for File comparisons
bg: Разрешено само при сравняване на файлове

en: Cannot compare file and folder!
bg: Не може да се сравни файл с директория!

en: File not found: %1
bg: Не е намерен файла: %1

en: File not unpacked: %1
bg: Не е разархивиран файла: %1

en: Cannot open file
    %1
    
    %2
bg: Не може да се отвори файла
    %1
    
    %2

en: Failed to parse conflict file.
bg: Грешка при разбора на файла с конфликти.

en: The file
    %1
    is not a conflict file.
bg: Файлът
    %1
    не съдържа конфликти.

en: Save As
bg: Запазване като

en: Save changes to %1?
bg: Запазване на промените на %1?

en: %1 is marked read-only. Would you like to override the read-only file ? (No to save as new filename.)
bg: %1 е само за четене. Да бъде ли запазен файла? (Не, ще бъде запазен под ново име.)

en: Error backing up file
bg: Грешка при създаване на резервно копие

en: Unable to backup original file:
    %1
    
    Continue anyway?
bg: Не може да се направи резервно копие на оригиналния файл:
    %1
    
    Да продължа ли?

en: Saving file failed.
    %1
    %2
    Do you want to:
    	- use a different filename (Press Ok)
    	- abort the current operation (Press Cancel)?
bg: Грешка при записването на файла.
    %1
    %2
    Искате ли да:
    	- използвате различно име (изберете Добре)
    	- отмените текущата операция (изберете Отменяне)?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the left file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
bg: Добавката '%2' не може да пакетира вашите промени от левия файл в '%1'.
    
    Оригиналния файл няма да бъде променен.
    
    Искате ли да запишете непакетирана версия в друг файл?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the right file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
bg: Добавката '%2' не може да пакетира вашите промени от десния файл в '%1'.
    
    Оригиналния файл няма да бъде променен.
    
    Искате ли да запишете непакетирана версия в друг файл?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge loaded it.
    
    Overwrite changed file?
bg: Друго приложение е променило файла
    %1
    след като WinMerge го е проверил за последно.
    
    Желаете ли файлът да бъде презаписан?

en: %1
    is marked read-only. Would you like to override the read-only item?
bg: %1
    е само з четене. Желаете ли файл, който е само за четене да бъде презаписан?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge scanned it last time.
    
    Do you want to reload the file?
bg: Друго приложение е променило файла
    %1
    след като WinMerge го е проверил за последно.
    
    Желаете ли файлът да бъте презареден?

en: Save Left File As
bg: Запазване на левия файл като

en: Save Middle File As
bg: Запазване на средния файл като

en: Save Right File As
bg: Запазване на десния файл като

en: Cannot merge differences when documents are not in synch.
    
    Refresh documents before continuing.
bg: Не може да се сравнят разликите когато документите не са в синхронизация.
    
    Презаредете документите преди да продължите.

en: Break at whitespace
bg: Пренасяне при интервали

en: Break at whitespace or punctuation
bg: Пренасяне при интервали или пунктуация

en: Right to Left (%1)
bg: От дясно към ляво (%1)

en: Right to Middle (%1)
bg: От дясно към средно (%1)

en: Middle to Left (%1)
bg: От средно към ляво (%1)

en: Middle to Right (%1)
bg: От средно към дясно (%1)

en: Left to Right (%1)
bg: От ляво към дясно (%1)

en: Left to Middle (%1)
bg: От ляво към средно (%1)

en: Left to... (%1)
bg: Ляво към… (%1)

en: Middle to... (%1)
bg: Средно към… (%1)

en: Right to... (%1)
bg: Дясно към… (%1)

en: Both to... (%1)
bg: Двете към… (%1)

en: All to... (%1)
bg: Всички към… (%1)

en: Differences to... (%1)
bg: Разликите към… (%1)

en: Left (%1)
bg: Ляво (%1)

en: Middle (%1)
bg: Средно (%1)

en: Right (%1)
bg: Дясно (%1)

en: Both (%1)
bg: Двете (%1)

en: All (%1)
bg: Всички (%1)

en: Left side - select destination folder:
bg: Лява част - изберете целева папка:

en: Middle side - select destination folder:
bg: Средна част - изберете целева папка:

en: Right side - select destination folder:
bg: Дясна част - изберете целева папка:

en: (%1 Files Affected)
bg: (%1 Файла засегнати)

en: (%1 of %2 Files Affected)
bg: (%1 от %2 файла засегнати)

en: Are you sure you want to delete
    
    %1 ?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете
    
    %1 ?

en: Are you sure you want to copy:
bg: Искате ли да копирате:

en: Are you sure you want to copy %d items:
bg: Искате ли да копирате %d елементи:

en: Operation aborted!
    
    Folder contents at disks has changed, path
    %1
    was not found.
    
    Please refresh the compare.
bg: Действието е отменено!
    
    Съдържанието на папката е променено, път
    %1
    не е намерен.
    
    Моля, презаредете панелите.

en: Are you sure you want to move:
bg: Наистина ли искате да преместите:

en: Are you sure you want to move %d items:
bg: Наистина ли искате да преместите %d елемента:

en: Confirm Move
bg: Потвърдете преместването

en: You are about to close the window that is comparing folders. Are you sure you want to close the window?
bg: На път сте да затворите прозореца, в който се сравняват папки. Наистина ли искате да затворите този прозорец?

en: Failed to execute external editor: %1
bg: Не може да се стартира външния редактор: %1

en: Unknown archive format
bg: Непознат архивен формат

en: Filename
bg: Име

[ctx: DirView|ColumnHeader]
en: Folder
bg: Папка

en: Comparison result
bg: Резултати при сравняване

en: Left Date
bg: Дата ляво

en: Right Date
bg: Дата дясно

en: Middle Date
bg: Дата средата

en: Extension
bg: Разширение

en: Left Size
bg: Размер ляво

en: Right Size
bg: Размер дясно

en: Middle Size
bg: Размер средата

en: Right Size (Short)
bg: Размер дясно (кратък)

en: Left Size (Short)
bg: Размер ляво (кратък)

en: Middle Size (Short)
bg: Размер средата (кратък)

en: Left Creation Time
bg: Дата на създаване ляво

en: Right Creation Time
bg: Дата на създаване дясно

en: Middle Creation Time
bg: Дата на създаване средата

en: Newer File
bg: По-нов файл

en: Left File Version
bg: Версия ляв файл

en: Right File Version
bg: Версия десен файл

en: Middle File Version
bg: Версия среден файл

en: Short Result
bg: Бързи резултати

en: Left Attributes
bg: Атрибути ляво

en: Right Attributes
bg: Атрибути дясно

en: Middle Attributes
bg: Атрибути средата

en: Left EOL
bg: Знак за нов ред ляво

en: Middle EOL
bg: Знак за нов ред средата

en: Right EOL
bg: Знак за нов ред дясно

en: Left Encoding
bg: Кодиравка ляво

en: Right Encoding
bg: Кодиравка дясно

en: Middle Encoding
bg: Кодиравка средата

en: Ignored Diff
bg: Пренебрегнати различия

[ctx: DirView|ColumnHeader]
en: Binary
bg: Двоичен

en: Unable to compare files
bg: Не може да бъде извършено сравняване на файлове

en: File skipped
bg: Пропуснат файл

en: Folder skipped
bg: Пропусната папка

en: Left only: %1
bg: От ляво само: %1

en: Middle only: %1
bg: Само в средата: %1

en: Right only: %1
bg: От дясно само: %1

en: Does not exist in %1
bg: Не съществува в %1

en: Binary files are identical
bg: Двоичните файлове са еднакви

en: Binary files are different
bg: Двоичните файлове са различни

en: Files are different
bg: Файловете са различни

en: Folders are different
bg: Папките са различни

en: Left Only
bg: Само левият

en: Right Only
bg: Само десният

en: Middle Only
bg: Само средният

en: No item in left
bg: Няма елемент вляво

en: No item in right
bg: Няма елемент вдясно

en: No item in middle
bg: Няма елемент в средата

en: Error
bg: Грешка

en: Text files are identical
bg: Текстовите файлове са еднакви

en: (Middle and right are identical)
bg: (Среда и дясно са еднакви)

en: (Left and right are identical)
bg: (Ляво и дясно са еднакви)

en: (Left and middle are identical)
bg: (Ляво и среда са еднакви)

en: Text files are different
bg: Текстовите файлове са различни

en: Elapsed time: %ld ms
bg: Изминало време: %ld мс

en: 1 item selected
bg: 1 избран обект

en: %1 items selected
bg: %1 избрани обекта

en: Filename or folder name.
bg: Име на папка или файл.

en: Subfolder name when subfolders are included.
bg: Име на подпапка, при включени подпапки.

en: Comparison result, long form.
bg: Резултат на сравнението, дълга форма.

en: Left side modification date.
bg: Дата на промяна на лявата секция.

en: Right side modification date.
bg: Дата на промяна на дясната секция.

en: Middle side modification date.
bg: Дата на промяна на средната секция.

en: File's extension.
bg: Разширение на файла.

en: Left file size in bytes.
bg: Размер на файла отляво в байтове.

en: Right file size in bytes.
bg: Размер на файла отдясно в байтове.

en: Middle file size in bytes.
bg: Размер на файла всредата в байтове.

en: Left file size abbreviated.
bg: Съкратен размер на файла отляво.

en: Right file size abbreviated.
bg: Съкратен размер на файла отдясно.

en: Middle file size abbreviated.
bg: Съкратен размер на файла всредата.

en: Left side creation time.
bg: Дата на създаване на лявата секция.

en: Right side creation time.
bg: Дата на създаване на дясната секция.

en: Middle side creation time.
bg: Дата на създаване на средната секция.

en: Tells which side has newer modification date.
bg: Показва коя секция има късна дата на промяна.

en: Left side file version, only for some filetypes.
bg: Версия на файла вляво, само за файлове от един вид.

en: Right side file version, only for some filetypes.
bg: Версия на файла вдясно, само за файлове от един вид.

en: Middle side file version, only for some filetypes.
bg: Версия на файла всредата, само за файлове от един вид.

en: Short comparison result.
bg: Кратък резултат от сравнението.

en: Left side attributes.
bg: Атрибути на лявата секция.

en: Right side attributes.
bg: Атрибути на дясната секция.

en: Middle side attributes.
bg: Атрибути на средната секция

en: Left side file EOL type.
bg: Знакът за нов ред на файла отляво.

en: Right side file EOL type.
bg: Знакът за нов ред на файла отдясно.

en: Middle side file EOL type.
bg: Знакът за нов ред за файла всредата.

en: Left side encoding.
bg: Кодировка на лявата секция.

en: Right side encoding.
bg: Кодировка на дясната секция.

en: Middle side encoding.
bg: Кодиравка на средната секция.

en: Number of ignored differences in file. These differences are ignored by WinMerge and cannot be merged.
bg: Брой пренебрегнати различия във файла. Тези различия са прескочени от WinMerge и не могат да бъдат сливани.

en: Number of differences in file. This number does not include ignored differences.
bg: Брой различия във файла. Не включва пренебрегнатите различия.

en: Shows an asterisk (*) if the file is binary.
bg: Показва звездичка (*), ако файлът е двоичен.

en: Compare %1 with %2
bg: Сравняване на %1 с %2

en: Comma-separated list
bg: Списък, разделен със запетая

en: Tab-separated list
bg: Списък, разделен с табулация

en: Simple HTML
bg: Чист HTML

en: Simple XML
bg: Чист XML

en: The report file already exists. Do you want to overwrite existing file?
bg: Файлът с отчета вече съществува. Искате ли да замените съществуващия файл?

en: Error creating the report:
    %1
bg: Грешка при създаване на отчета:
    %1

en: The report has been created successfully.
bg: Отчетът беше създаден успешно.

en: The same file is opened in both panels.
bg: Еднакви файлове са отворени в двата панела.

en: The selected files are identical.
bg: Избраните файлове са еднакви.

en: An error occurred while comparing the files.
bg: Възникна грешка при сравнение на файловете.

en: Temporary files could not be created. Check your temporary path settings.
bg: Не може да се създадат временни файлове. Проверете настройките за временни файлове.

en: These files use different carriage return types.
    
    Do you want to treat all carriage return types as equivalent for this comparison?
    
    Note: If you always want to treat all carriage return types as equivalent, set the option 'Ignore carriage return differences..' in the Compare tab of the options dialog (available under Edit/Options).
bg: Тези файлове връщат различни типове като резултат.
    
    Искате ли да се считат за еднакви всички върнати типове за това сравняване?
    
    Бележка: Ако искате да считате всички върнати типове като еднакви, задайте опцията 'Игнорирай различните върнати типове..' в раздела Сравняване от прозореца с настройките (намира се от Редактиране/Настройки).

en: The selected folder is invalid.
bg: Избраната папка е невалидна.

en: Cannot open a binary file to editor.
bg: Не може да се отвори двоичен файл с редактор.

en: The folder exists only in other side and cannot be opened.
    
    Do you want to create a matching folder:
    %1
    to the other side and open these folders?
bg: Папката съществува само в другата страна и не може да се отвори.
    
    Искат ли да създадете съответстващи папки:
    %1
    в другата страна и да ги отворите?

en: Do you want to move to the next file?
bg: Искате ли да преминете към следващия файл?

en: Do you want to move to the previous file?
bg: Искате ли да преминете към предишния файл?

en: Do you want to move to the next page?
bg: Искате ли да преминете към следващата страница?

en: Do you want to move to the previous page?
bg: Искате ли да преминете към предишната страница?

en: Different codepages found in left (cp%d) and right (cp%d) files.
    Displaying each file in its codepage will give a better display but merging/copying will be dangerous.
    Would you like to treat both files as being in the default Windows codepage (recommended)?
bg: Намерена е различна кодова страница в левия (cp%d) и десния (cp%d) файл.
    Показването на всеки файл с неговата кодова страница ще даде по-добра видимост, но сливането или копирането ще е рисковано.
    Желаете ли файловете да бъдат третирани със зададената кодова страница на Windows (препоръчително)?

en: Information lost due to encoding errors: both files
bg: Има загуба на информация, поради грешка в кодировката на: двата файла

en: Information lost due to encoding errors: first file
bg: Има загуба на информация, поради грешка в кодировката на: първи файл

en: Information lost due to encoding errors: second file
bg: Има загуба на информация, поради грешка в кодировката на: втори файл

en: Information lost due to encoding errors: third file
bg: Има загуба на информация, поради грешка в кодировката на: трети файл

en: No difference
bg: Без разлики

en: Line difference
bg: Разлики в редовете

en: Replaced %1 string(s).
bg: Заменени %1 низ(а).

en: Cannot find string "%s"
bg: Низът „%s“ не може да бъде намерен

en: You are now entering Merge Mode. If you want to turn off Merge Mode, press F9 key
bg: Режим на сливане. Ако желаете да излезете от него, натиснете клавиша F9

en: The number of automatically merged changes: %1
    The number of unresolved conflicts: %2
bg: Брой автоматично слети промени: %1
    Брой неразрешени конфликти: %2

en: The change of codepage has been merged
bg: Промяната на кодовата страница е слята

en: The changes of codepage are conflicting
bg: Промените в кодовата страница са противоречиви

en: The change of EOL has been merged
bg: Промяната на EOL е обединена

en: The changes of EOL are conflicting
bg: Промените в EOL са противоречиви

en: Location Pane
bg: Миникарта

en: Diff Pane
bg: Панел с различия

en: Patch file successfully written.
bg: Кръпката е успешно запазена.

en: 1. item is not found or is directory!
bg: 1. обектът не е намерен или е директория!

en: 2. item is not found or is directory!
bg: 2. обекът не е намерен или е директория!

en: The patch file already exists. Do you want to overwrite it?
bg: Кръпката вече съществува. Да бъдели презаписана?

en: [%1 files selected]
bg: [%1 избрани файлове]

en: Normal
bg: Нормален

en: Context
bg: Контекст

en: Unified
bg: Унифициран

en: Could not write to file %1.
bg: Не може да се запише върху %1.

en: The specified output path is not an absolute path: %1
bg: Зададеният път не е пълен път: %1

en: Specify an output file
bg: Задайте изходен файл

en: Cannot create a patch file from binary files.
bg: Не може да се създаде пач от двоични файлове.

en: Cannot create a patch file from directories.
bg: Не може да се създаде пач от директории.

en: Please save all files first.
    
    Creating a patch requires that there are no unsaved changes in files.
bg: Моля, първо запишете всички файлове.
    
    Създаването на пач изисква да няма незаписани промени във файловете.

en: Folder does not exist.
bg: Папката не съществува.

en: Archive support is not enabled.
    All needed components (7-zip and/or Merge7z*.dll) for archive support cannot be found.
    See manual for more info about archive support and how to enable it.
bg: Поддръжката на архиви не е включена.
    Не са намерени необходимите компоненти (7-zip и/или Merge7z*.dll) за поддръжката на архиви.
    Погледнете ръководството за повече информация относно поддръжката на архиви и как да я включите.

en: Select file for export
bg: Изберете файл за експорт

en: Select file for import
bg: Изберете файл за импорт

en: Options imported from the file.
bg: Настройките са внесени от файла.

en: Options exported to the file.
bg: Настройките са изнесени във файла.

en: Failed to import options from the file.
bg: Грешка при внасяне на насторйките от файл.

en: Failed to write options to the file.
bg: Грешка при изнасяне на насторйките във файл.

en: You are about to close several compare windows.
    
    Do you want to continue?
bg: Ще затворите няколко прозореца за сравняване.
    
    Желаете ли да продължите?

en: Mixed
bg: Смесен

[ctx: EOL Type]
en: Binary
bg: Двоичен

en: None
bg: Няма

en: Type
bg: Вид

en: 
    Difference in the Current Line
bg: 
    Различия на текущия ред

en: 
    Options
bg: 
    Настройки

en: 
    Refresh (F5)
bg: 
    Презареждане (F5)

en: 
    Previous Difference (Alt+Up)
bg: 
    Предишно различие (Alt+Up)

en: 
    Next Difference (Alt+Down)
bg: 
    Следващо различие (Alt+Down)

en: 
    Previous Conflict (Alt+Shift+Up)
bg: 
    Предишен конфликт (Alt+Shift+Up)

en: 
    Next Conflict (Alt+Shift+Down)
bg: 
    Следващ конфликт (Alt+Shift+Down)

en: 
    First Difference (Alt+Home)
bg: 
    Първо различие (Alt+Home)

en: 
    Current Difference (Alt+Enter)
bg: 
    Текущо различие (Alt+Enter)

en: 
    Last Difference (Alt+End)
bg: 
    Последно различие (Alt+End)

en: The adapted unpacker is applied to both files (one file only needs the extension)
bg: Зададения разархиватор ще се приложи и за двата файла (необходимо е разширение само на единия файл)

en: Suggested plugins
bg: Предложена добавка

en: Other plugins
bg: Други добавки

en: Private Build: %1
bg: Вътрешен билд: %1

en: Your software is up to date
bg: Приложението е последно издание

en: Failed to download latest version information
bg: Грешка при изтегляне на данните за ново издание

en: Plugin Settings
bg: Настройки на добавките

en: WSH not found - .sct scripts disabled
bg: WSH не е намерен - скриптовете на .sct са забранени

en: <None>
bg: <Няма>

en: <Automatic>
bg: <Автоматично>

en: G&oto Line %1
bg: От&иване на ред %1

en: Disabled
bg: Забранено

en: From file system
bg: От файловата система

en: From MRU list
bg: От последно отваряните

en: No Highlighting
bg: Без оцветяване

en: Resources
bg: Ресурси

en: Close &Left Tabs
bg: Затваряне на &левия раздел

en: Close R&ight Tabs
bg: Затваряне на &десния раздел

en: Close &Other Tabs
bg: Затваряне на д&ругите раздели

en: frhed is not installed
bg: frhed не е инсталиран

en: %1 does not exist. Do you want to create it?
bg: %1 не съществува. Искате ли да я създадете?

en: Failed to create folder.
bg: Неуспешно създаване на папка.

en: default
bg: по подразбиране

en: DirectWrite Default
bg: Стандартен DirectWrite

en: DirectWrite Aliased
bg: Назъбен DirectWrite

en: DirectWrite GDI Classic
bg: Класически DirectWrite GDI

en: DirectWrite GDI Natural
bg: Естествен DirectWrite GDI

en: DirectWrite Natural
bg: Естествен DirectWrite

en: DirectWrite Natural Symmetric
bg: Естествен симтричен DirectWrite
