WinMerge - en to si translation catalogue (445 entries)

note: LANGUAGE, SUBLANGUAGE
en: LANG_ENGLISH, SUBLANG_ENGLISH_US
si: LANG_SINHALESE, SUBLANG_DEFAULT

en: C&opy to Right
si: දකුණු පසට පිටපත් කිරීම

en: Cop&y to Left
si: වම් පසට පිටපත් කිරීම

en: &Select Line Difference
si: පේලි අතර වෙනස තේරීම

en: &Undo
si: නිෂ්ප්‍රභා කිරීම

en: &Redo
si: නැවත කිරීම

en: Cu&t
si: වෙන් කීරීම

en: &Copy
si: පිටපත් කිරීම

en: &Paste
si: ඇලවීම

en: &Goto...
si: යන්න

en: Op&en
si: විවෘත කිරීම

en: with &Registered Application
si: ලියපදිංචි කළ නි‍යෑලුම සමග

en: &with...
si: &සමග

en: &None
si: කිසිත් නැත

en: &Zoom
si: විශාල කරන්න

en: Zoom &In	Ctrl++
si: විශාලනය වැඩි කරන්න  	Ctrl++

en: Zoom &Out	Ctrl+-
si: විශාලනය අඩු   කරන්න  	Ctrl+-

note: Zoom to normal
en: &Normal	Ctrl+*
si: සමාන්‍ය	Ctrl+*

en: &Move
si: ගෙන යන්න

en: &File
si: &ගොනුව

en: &New	Ctrl+N
si: &අළුත්	Ctrl+N

en: &Open...	Ctrl+O
si: &විවෘත කිරීම	Ctrl+O

en: Open Pro&ject...	Ctrl+J
si: ව්‍යාපෘතිය විවෘත කිරීම	Ctrl+J

en: Sa&ve Project...
si: ව්‍යාපෘතිය සුරක්ෂිත කරන්න...

en: Recent Projects
si: මෑතදී කළ ව්‍යාපෘති

en: < Empty >
si: < හිස් >

en: E&xit
si:  නික්මීම

en: &Edit
si: &සංස්කරණය කරන්න

en: &Options...
si: &විකල්පයන්...

en: &View
si: &බැලීම

en: &Toolbar
si: මෙවලම් තීරය

en: &Small
si: කුඩා

en: &Big
si: විශාල

en: &Tools
si: මෙවලම්

en: &Plugins
si: උපකාරක

en: &Manual Unpacking
si: ස්වයංක්‍රීය

en: &Automatic Unpacking
si: ස්වයංක්‍රීය

en: &Reload plugins
si: උපකාරක නැවත යෙදීම

en: &Window
si: Fe&nêtre

en: Cl&ose
si: &වසන්න

en: Clo&se All
si: සියල්ල වසන්න

en: &Help
si: උදව්

en: &WinMerge Help	F1
si: WinMerge උදව්	F1

en: &Translations
si: &පරිවර්තන

en: &About WinMerge...
si: WinMerge ගැන ...

en: Select &All	Ctrl+A
si: සියල්ල  තෝරන්න	Ctrl+A

en: Show &Identical Items
si: සර්වසම අයිතම දක්වන්න

en: Show &Different Items
si: වෙනස් අයිතම දක්වන්න

en: Show L&eft Unique Items
si: වම්පස අතූල්‍ය අයිතම දක්වන්න

en: Show Ri&ght Unique Items
si: දකුණුපස අයිතම දක්වන්න

en: Show S&kipped Items
si: S&kipped අයිතම දක්වන්න

en: S&how Binary Files
si: Binary  දක්වන්න

en: Show Hidd&en Items
si: සැගවුනු ගොනු දක්වන්න

en: Tree &Mode
si: තුරු මාදිලිය

en: E&xpand All Subfolders
si: සියළුම උප ගොනු විදහා දක්වන්න

en: &Collapse All Subfolders
si: සියළුම උප ගොනු හකුළුවා දක්වන්න

en: Select &Font...
si:  මුද්‍රණ අකුරු &වර්ගය තෝරන්න...

en: Compa&re Statistics
si: සංඛ්‍යාන විස්තර සසඳන්න

en: Refre&sh	F5
si: නැවත පණ ගැන්වීම	F5

en: &Refresh Selected	Ctrl+F5
si: තෝරා ගත් කොටස් නැවත පණ ගැන්වීම	Ctrl+F5

en: &Merge
si: ඒකාබද්ඩ කිරීම

en: &Next Difference	Alt+Down
si: ඊළඟ වෙනස්කම	Alt+Down

en: &Previous Difference	Alt+Up
si: පෙර පැවති වෙනස්කම	Alt+Up

en: &First Difference	Alt+Home
si: පළමු වෙනස්කම	Alt+Home

en: &Current Difference	Alt+Enter
si: පවත්නා වෙනස්කම	Alt+Enter

en: &Last Difference	Alt+End
si: අවසාන වෙනස්කම	Alt+End

en: Copy to &Right	Alt+Right
si: දකුණු පසට පිටපත් කිරීම	Alt+Right

en: Copy to L&eft	Alt+Left
si: වම් පසට පිටපත් කිරීම	Alt+Left

en: &Delete	Del
si: මකා දමන්න	Del

en: Generate &Report...
si: වාර්තා ජනනය...

en: &Save	Ctrl+S
si: සුරක්ෂිත කරන්න	Ctrl+S

en: Save &Left
si: වම්පස සුරක්ෂිත කරන්න

en: Save &Right
si: දකුණුපස සුරක්ෂිත කරන්න

en: &Print...
si: මුද්‍රණය කරන්න...

en: Page Set&up...
si: පිටු සැකසීම...

en: Print Previe&w...
si: මුද්‍රණ පිටපත පුර්වදර්ශනය ...

en: &Merge Mode	F9
si: ඒකාබද්ධ කිරීමේ ක්‍රමය	F9

en: &File Encoding...
si: ගොනුව කේතීකරණය...

en: &Undo	Ctrl+Z
si: නිශ්ප්‍රභා කිරීම	Ctrl+Z

en: &Redo	Ctrl+Y
si: නැවත කිරීම	Ctrl+Y

en: Cu&t	Ctrl+X
si: වෙන් කීරීම	Ctrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
si: පිටපත් කිරීම	Ctrl+C

en: &Paste	Ctrl+V
si: ඇලවීම	Ctrl+V

en: F&ind...	Ctrl+F
si: සොයන්න...	Ctrl+F

en: Repla&ce...	Ctrl+H
si: ප්‍රතිස්ථාපනය...	Ctrl+H

en: Advanced
si: ප්‍රගමනය

en: &Copy With Line Numbers	Ctrl+Shift+C
si: පේළි අංකය සමඟ පිටපත් කරන්න	Ctrl+Shift+C

en: &Bookmarks
si: පොත් යොමු

en: &Next Bookmark	F2
si: ඊළඟ පොත් යොමුව	F2

en: &Previous bookmark	Shift+F2
si: පෙර පොත් යොමුව	Shift+F2

en: &Clear All Bookmarks
si: සියළු පොත් යොමු ඉවත් කරන්න

en: &Go To...	Ctrl+G
si: වෙත...	Ctrl+G

en: Syntax Highlight
si: වාක්‍ය වින්‍යාසය ඉස්මතු කිරීම

en: Vie&w Line Differences
si: රේඛා අතර වෙනස දක්වන්න

en: View Line &Numbers
si: රේඛා අංකය දක්වන්න

en: View &Margins
si: සීමා රේඛා දක්වන්න

en: C&opy to Right and Advance	Ctrl+Alt+Right
si: දකුණු පසට කොපිකර ඉදිරියට ‍යන්න	Ctrl+Alt+Right

en: Copy &to Left and Advance	Ctrl+Alt+Left
si: වම් පසට කොපිකර ඉදිරියට ‍යන්න	Ctrl+Alt+Left

en: Copy &All to Right
si: සියල්ල දකුණු පසට කොපිකරන්න

en: Cop&y All to Left
si: සියල්ල වම් පසට කොපිකරන්න

en: Comp&are
si: සසඳන්න

en: Left to Right (%1 of %2)
si: වමේ සිට දකුණට (%1 de %2)

en: Left to... (%1 of %2)
si: වම ට... (%1 de %2)

en: Right to Left (%1 of %2)
si: දකුණේ සිට වමට (%1 de %2)

en: Right to... (%1 of %2)
si: දකුණ ට ... (%1 de %2)

en: &Delete
si: මකා දමන්න

en: &Left
si: වම් පස

en: &Right
si: දකුණු පස

en: &Both
si:  දෙකම එකට

en: Re&name
si: නැවත නම් කරන්න

en: &Hide Items
si: D&issimuler l'élément(s)

en: &Open Left
si: වම් පස විවෘත කරන්න

en: with &External Editor
si: බාහිර සම්බන්ධකය සමග

en: O&pen Right
si: දකුණු පස  විවෘත කරන්න

en: Cop&y Pathnames
si: Copier le c&hemin complet

en: Left (%1 of %2)
si: වම (%1 de %2)

en: Right (%1 of %2)
si: දකුණ (%1 de %2)

en: Both (%1 of %2)
si: දෙකම (%1 de %2)

en: Copy &Filenames
si: ගොනු නම් පිටපත් කිරීම

en: &Refresh
si: නවතාවයට පත් කිරීම

en: Copy &Filename
si: ගොනුවෙ නම  පිටපත් කිරීම

en: Com&pare
si: සසඳන්න

en: I&gnore changes
si: වෙනස්කම් නොසලකා හරින්න

en: Ig&nore all
si: සියල්ල නොසලකා හරින්න

en: &Include Subfolders
si: &Inclure les sous-répertoires

en: Full Contents
si: සම්පූර්ණ පටුන

en: Quick Contents
si: ඉකමන් පටුන

en: Modified Date
si: වෙනස්කල දිනය

en: Modified Date and Size
si: වෙනස්කල දිනය සහ ප්‍රමාණය

en: Size
si: ප්‍රමාණය

en: About WinMerge
si: WinMerge ගැන

en: Visit the WinMerge HomePage!
si: WinMerge මුල් පිටුව වෙත !

en: OK
si: නිවැරදි

en: Contributors
si: දායක වුවන්

en: Select Files or Folders
si: ගොනු සහ ෆෝල්ඩර තෝරන්න

en: Re&ad-only
si: කියවන්න පමණයි

en: &Browse...
si: සැරි සරන්න...

en: B&rowse...
si: සැරි සරන්න...

en: Browse...
si: සැරි සරන්න...

en: &Select...
si: තෝරන්න...

en: Cancel
si: අවලංගු කරන්න

en: Status:
si: තත්වය:

en: Help
si: උදව්

en: General
si: සාමාන්‍ය

en: Automatically &scroll to first difference
si: ස්වයංක්‍රීයව පළමුවන වෙනස්කම සඳහා අනුචලනය

en: Cl&ose windows with ESC:
si: කවුළු වැසීම ESC:

en: All&ow only one instance to run
si: එක් දෘෂ්ටාන්තයක් පමණක් සිදු වීමට ඉඩ හරින්න

en: As&k when closing multiple windows
si: කවුළු කිපයක් වැසීමේදී අසන්න

en: Show "Select Files or Folders" Dialog on Startup
si: Afficher la boîte de dialogue d'ouverture au démarrage

en: Reset
si: යලි පිහිටුවීමට

en: Find
si: සොයන්න

en: Fi&nd what:
si: සොයන්නේ මොනවාද:

en: Match &whole word only
si: සම්පුර්ණ වචනය පමණක් ගලපන්න

en: Match &case
si: විභක්ති ගලපන්න

en: &Find Next
si: සෙවීම එ ළඟ

en: &Ok
si: &හරි

en: Replace
si: ප්‍රතිස්ථාපනය කරන්න

en: Re&place with:
si: මෙමඟින් ප්‍රතිස්ථාපනය කරන්න:

en: Replace in
si: මෙම ස්ථාන ප්‍රතිස්ථාපනය කරන්න

en: &Selection
si: තෝරා ගත් කොටස

en: Wh&ole file
si: සම්පුර්ණ ගොනුව

en: &Replace
si: ප්‍රතිස්ථාපනය කරන්න

en: Replace &All
si: සියල්ල  ප්‍රතිස්ථාපනය කරන්න

en: New
si: නව

en: &Apply
si: &යොමු කරන්න

en: Edit
si: සංස්කරණය කරන්න

en: Remove
si: ඉවත් කරන්න

en: Colors
si: වර්ණ

en: Background
si: පසුතලය

en: Deleted
si: මකා දැමූ

en: Text
si: පෙළ

en: Difference:
si:  වෙනස:

en: Selected Difference:
si: තෝරාගත් වෙනස :

en: Ignored Difference:
si: නොසලකා හරින ලද වෙනස:

en: Moved:
si: ගෙන ගියා:

en: Selected Moved:
si: තෝරා ගත් කොටස ගෙන ගියා:

en: Word Difference:
si: වචන වෙනස:

en: Selected Word Diff:
si: තෝරාගත් වචන වෙනස:

en: System
si: පද්ධතිය

en: &External editor:
si:  බාහිර සංස්කාරකය:

en: &Filter folder:
si: ෆෝල්ඩරය පෙරහන් කරන්න:

en: Temporary files folder
si: තාවකාලික ගොනු ෆෝල්ඩරය

en: S&ystem's temp folder
si: පද්ධතියේ තාවකාලික ෆෝල්ඩරය

en: Br&owse...
si: සැරි සරන්න...

en: File&1:
si: ගොනුව 1:

en: File&2:
si: ගොනුව 2:

en: &Swap
si: &හුවමාරු කරන්න

en: &Append to existing file
si: පවතින ගොනුවට එකතු කරන්න

en: &Result:
si: ප්‍රථිඵලය:

en: Bro&wse...
si: සැරි සරන්න...

en: &Format
si: &සැකසීම

en: St&yle:
si: විලාසය:

en: &Context:
si: &පෙළ යෙදුම:

en: Ignor&e blank lines
si: හිස් පේළි නොසලකා හරින්න

en: Open to e&xternal editor
si: බාහිර සංස්කරණය සඳහා විවෘත කරන්න

en: Display Columns
si: කොලම දර්ශනය කරන්න

en: Move &Up
si: ඉහළට ගෙනියන්න

en: Move &Down
si: පහළට ගෙනියන්න

en: Description:
si:  විස්තරය:

en: Stop
si: නවත්වන්න

en: Comparing items...
si: අයිතම සැසඳීම...

en: Items compared:
si: සැසඳූ අයිතම:

en: Items total:
si: අයිතම එකතුව:

en: Go To
si: වෙත යන්න

en: G&oto:
si: වෙත යන්න:

en: File
si: ගොනුව

en: Goto what
si: කුමක් වෙත යන්නද

en: Li&ne
si: පේළිය

en: &Difference
si: වෙනස

en: &Go To
si: වෙත යන්න

en: Compare
si: සසඳන්න

en: Whitespace
si: හිස්තැන

en: &Compare
si: සසඳන්න

en: &Ignore change
si: වෙනස නොසලකා හරින්න

en: I&gnore all
si: සියල්ල නොසලකා හරින්න

en: Ignore blan&k lines
si: හිස් පේළි නොසලකා හරින්න

en: &Match similar lines
si: සමාන පේළි ගලපන්න

en: Comments
si: විවේචන

en: Editor
si: සම්පාදක

en: &Highlight syntax
si: &වාක්‍ය වින්‍යාසය විශේෂිතව දක්වන්න

en: &Automatic rescan
si: &ස්වයංක්‍රීය නැවත පිරික්සුම

en: Insert &Spaces
si: ඇතුලත් කිරීම සහ හිස්තැන්

en: Line Difference Coloring
si: පේළි අතර වෙනස වර්ණ ගැන්වුම

en: View line differences
si: පේළි අතර වෙනස පෙන්වන්න

en: &Character level
si: & සංකේතයේ පිහිටුම

en: &Word-level:
si: & වචනයෙහි පිහිටුම

en: Filefilters
si: ගොනුපෙරහන්

en: Test...
si: පරීක්ෂාව...

en: Install...
si: පිහිටුවන්නr...

en: New...
si: නව...

en: Edit...
si: සංස්කරණය කරන්න...

en: Delete...
si: මකා දමන්න...

en: Save modified files?
si: වෙනස්කම්  කල ගොනු සුරකින්නද ?

en: Left side file
si: වම් පසෙහි ඇති ගොනුව

en: &Save changes
si: වෙනස්කම් සුරකින්න

en: &Discard changes
si: වෙනස්කම් ඉවතලන්න

en: Right side file
si: දකුණු පසෙහි ඇති ගොනුව

en: S&ave changes
si: වෙනස්කම් සුරකින්න

en: Dis&card changes
si: වෙනස්කම් ඉවතලන්න

en: Codepage
si: ගුප්ත සංඥා

en: Detect codepage info for these files: .html, .rc, .xml 
    need to restart session
si: මෙම ගොනු සඳහා ගුප්ත සංඥා  විස්තර  අණාවරනය කරන්න: .html, .rc, .xml

en: System codepage
si: පද්ධති ගුප්ත සංඥා

en: According to WinMerge User Interface
si: WinMerge හි පරිශීලික අතුරුමුහුණතට අනුව

en: Options
si: විකල්ප

en:  Categories
si: ප්‍රවර්ග

en: Import...
si: ආනයනය...

en: Export...
si: අපනයනය...

en: Keywords:
si: මූලික පද:

en: Function names:
si: ක්‍රියානාම:

en: Comments:
si: අදහස්:

en: Numbers:
si: අංක:

en: Operators:
si: මෙහෙයුම් සංකේත:

en: Preprocessor:
si: පූර්ව සැකසුම

en: User 1:
si: පරිශීලිකයා 1:

en: User 2:
si: පරිශීලිකයා 2:

en: Folder Compare Report
si: පත්‍රිකා සැසඳීමේ වාර්තාව

en: &Style:
si: විලාසය

en: Shared or Private Filter
si: හවුල් කරගත් හෝ පෞද්ගලික  පෙරහන

en: Which type of filter do you want to create?
si: ඔබට අවශ\ වන්නඉ කුමන අන්ඳමේ පෙරහනක් සෑදීමටද?

en: &Detect archive type from file signature
si: ගොනුවේ ලාංජනය අනුව ලේබණයේ වර්ගය හදුනාගන්න

en: Compare Statistics
si: සංඛ්‍යාලේබණ සසඳන්න

en: Folders:
si: පත්‍රිකා:

en: Files:
si: ගොනු:

en: Different
si: වෙනස්

en: Binary:
si: ද්වීමය:

en: Unique
si: අනන්‍ය

en: Left:
si: වම:

en: Right:
si: දකුණ:

en: Identical
si: සර්වසම

en: Total:
si: එකතුව:

en: Close
si: වසන්න

en: Affects
si: බලපානවා

en: (Affects)
si: (බලපානවා)

en: Select Codepage for
si: ගුප්ත සංඥා  තේරීම සඳහා

en: &File Loading:
si: &ගොනුව පූරණය:

en: File &Saving:
si: &ගොනුව සහ ඉතිරි කිරීම:

en: &Use same codepage for both
si: &දෙක සඳහාම එකම ගුප්ත සංඥා පිටුව භාවිත කරන්න

en: &Cancel
si: &අවලංගු කරන්න

en: Test Filter
si: පෙරනය අත්හදා බැලීම

en: Testing filter...
si: පෙරනය පරීක්ෂා කිරීම...

en: &Enter text to test:
si: අත්හදා බැලීමට වගන්ති ඇතුලත් කරන්න:

en: &Folder Name
si: &පත්‍රිකවේ නම

en: Result:
si: ප්‍රතිඵලය:

en: &Test
si: &අත්හදා බලන්න

en: &Close
si: වසන්න

en: &Use customized text colors
si: භවිතා කරනලද වගන්ති වර්ණ භාවිතය

en: Custom text colors
si: වගන්ති වර්ණ භාවිතය

en: Whitespace:
si: සුදු අවකාශය:

en: Regular text:
si: විධිමත් වගන්තිය

en: Selection:
si: තෝරා ගැනීම:

en: Backup Files
si: රක්ෂිත ලිපි ගොනු

en: Create backup files in:
si: රක්ෂිත ලිපි ගොනු තුළ නිර්මාණය

en: &Folder compare
si: ෆෝල්ඩර සසෑදීම

en: Fil&e compare
si: ගොනු සසෑදීම

en: Create backup files into:
si: රක්ෂිත ලිපි ගොනු තුළට නිර්මාණය

en: &Original file's folder
si: ප්‍රථම ලිපි ගොනු පත්‍රිකාව

en: &Global backup folder:
si: ලෝක ව්‍යාප්ත රක්ෂිත පත්‍රිකාවl:

en: Backup filename:
si: රක්ෂිත ලිපි ගොනුවේ නම

en: &Append .bak -extension
si: .bak එකතු කරන ලද්ද එකතු කිරීම

en: Confirm Copy
si: පිටපත ස්ථිර් කිරීම

en: Are you sure you want to copy XXX items?
si: නිසැකවම XXX අයිතමය පිටපත් කිරීමට අවශ්‍ය ද?

en: From left
si: වමේ සිට

en: To right
si: දකුණ දෙසට

en: Yes
si: ඔව්

en: No
si: නැත

en: Plugins
si: උපකාරක

en: &Enable plugins
si: &උපකාරක බලය වැඩිකිරීම

en: Shell Integration
si: කවච සංකලනය කිරීම

en: Explorer
si: ගවේශනය

en: E&nable advanced menu
si: & උසස් ලේඛනයට බලය පැවරීම

en: &Add to context menu
si: & පද සම්බන්ධයට එකතු වීම

[ctx: Options dialog|Categories]
en: Folder
si: ෆෝල්ඩර

en: S&top after first difference
si: පළමු වෙනසට පසුව නවතන්න

en: Ign&ore time differences less than 3 seconds
si: තත්පර 3 ට අඩු කාලච්ඡේද නොසලකා හරින්න

[ctx: Options dialog|Categories]
en: Binary
si: ද්වීමය

en: CAP
si: MAJ

en: Unknown error attempting to open project file
si: විවෘත කරනලද ව්‍යාපෘති ගොනුවල හඳුනාගත නොහැකි වැරදි හඳුනා ගන්න

en: Unknown error attempting to save project file
si: සුරකින්න කරනලද ව්‍යාපෘති ගොනුවල හඳුනාගත නොහැකි වැරදි හඳුනා ගන්න

en: Project file successfully loaded.
si: ව්‍යාපෘති ගොනුව සාර්ථකව පොහොසත් වී ඇත

en: Project file successfully saved.
si: ව්‍යාපෘති ගොනුව සාර්ථකව සුරැකි ඇත

en: 
    FileCompare
    
    
    
    WinMerge.FileCompare
    WinMerge File Compare
si: 
    ගොනුව සසඳන්න
    
    
    
    WinMerge.ගොනුව සසඳන්න
    WinMerge ගොනුව සසඳන්න

en: 
    FolderCompare
    
    
    
    WinMerge.FolderCompare
    WinMerge Folder Compare
si: 
    ෆෝල්ඩරය සසඳන්න 
    
    
    
    WinMerge.ෆෝල්ඩරය සසඳන්න
    WinMerge ෆෝල්ඩරය සසඳන්න

en: WinMerge comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software and you are welcome to redistribute it under certain circumstances; see the GNU General Public License in the Help menu for details.
si: WinMerge නිසැකවම පොරොන්දු නැත. මෙය නිදහස් මෘදුකාංගයක් සහ කිසියම් පරිදියක් යටතේ ඔබව සාදරයෙන් පිලිගනිමු.දත්ත සඳහා උදවු ලේඛනය තුල ඇති GNU සාමාන්‍ය පොදු බලපත්‍රය බලන්න.

en: &Abort
si: &අසාර්ථක වෙනවා

en: &Retry
si: &නැවත උත්සාහ කරන්න

en: &Ignore
si: &නොසලකා හරින්න

en: Ignore &all
si: &සමස්ථයම නොසලකා හරින්න

en: &Yes
si: &ඔව්

en: Yes to &all
si: සමස්ථයටම ඔව්

en: &No
si: &නැත

en: No to a&ll
si: සමස්ථයටම නැත

en: &Continue
si: &පවත්වාගෙන යන්න

en: &Skip
si: &නොසලකා හරින්න

en: Skip &all
si: සමස්ථයම නොසලකා හරින්න

en: Don't display this &message again.
si: මෙම පණිවිඩය නැවත දර්ශනය නොකරන්න.

en: Don't ask this &question again.
si: මෙම ප්‍රශ්නය නැවත නොඅසන්න.

en: Differences
si: වෙනස්කම්

en: To:
si: දක්වා:

en: From left:
si: වමේ සිට:

en: To left:
si: වම දක්වා:

en: From right:
si: දකුණේ සිට:

en: To right:
si: දකුණ දක්වා:

en: Version %1
si: අනුවාදය %1

en: Options (%1)
si: විකල්ප (%1)

en: All message boxes are now displayed again.
si: සියලුම පණිවිඩ පෙට්ටි දැන් නැවතත් දර්ශනය විය.

en: Open
si: විවෘත කරන්න

en: Programs|*.exe;*.bat;*.cmd|All Files (*.*)|*.*||
si: ක්‍රමලේඛය|*.exe;*.bat;*.cmd|සියලුම ලිපිගොනු(*.*)|*.*||

en: All Files (*.*)|*.*||
si: සියලුම ලිපිගොනු (*.*)|*.*||

en: WinMerge Project Files (*.WinMerge)|*.WinMerge||
si: WinMerge ව්‍යාපෘති ලිපි (*.කවුළු මුසු කරන්න)|*.කවුළු මුසු කරන්න||

en: Options files (*.ini)|*.ini|All Files (*.*)|*.*||
si: විකල්ප ලිපිගොනු (*.ini)|*.ini|සියලුම ලිපිගොනු (*.*)|*.*||

en: Text Files (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|All Files (*.*)|*.*||
si: වගන්ති ලිපිගොනු (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|සියලුම ලිපිගොනු  (*.*)|*.*||

en: HTML Files (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|All Files (*.*)|*.*||
si: HTML ලිපිගොනු (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|සියලුම ලිපිගොනු(*.*)|*.*||

en: XML Files (*.xml)|*.xml|All Files (*.*)|*.*||
si: XML ලිපිගොනු (*.xml)|*.xml|සියලුම ලිපිගොනු (*.*)|*.*||

en: Name
si: නම

en: Location
si: පිහිටීම

en: Filters
si: පෙරහන

en: Description
si: විස්තරය

en: Select filename for new filter
si: නව පෙරහන සඳහා ලිපිගොනුවේ නම තෝරන්න

en: File Filters (*.flt)|*.flt|All Files (*.*)|*.*||
si: ලිපිගොනු පෙරහන්(*.flt)|*.flt|සියලුම ලිපිගොනු  (*.*)|*.*||

en: Cannot copy filter template file to filter folder:
    %1
    
    Please make sure the folder exists and is writable.
si: පෙරහන් ෆෝල්ඩරයේ සිට පෙරහන් අච්චු ලිපිගොනුව දක්වා පිටපත් කිරීමට නොහැකිය:
    %1
    
    කරුණාකර ෆෝල්ඩරයේ පවතින බව සහ එය ලේඛ්‍ය බව තහවුරු කර ගන්න.

en: User's filter file folder is not defined!
    
    Please select filter folder in Options/System.
si: ප්‍රයෝජනය ලබන්නාගේ පෙරහන් ලිපිගොනු ෆෝල්ඩරය අර්ථදක්වා නැත !
    
    කරුණාකර විකල්ප පෙරහන් ෆෝල්ඩර තෝරන්න/පද්ධතිය.

en: Failed to delete the filter file:
    %1
    
    Maybe the file is read-only?
si: පෙරහන් ලිපිගොනුව මකා දැමීමට අසමත්ය:
    %1
    
    ඇතැම් විට ලිපිගොනුව කියවීමට පමණි?

en: Locate filter file to install
si: පෙරහන් ලිපිගොනුව ස්ථාපනයට නිශ්චය කරන්න

en: Installing filter file failed.
    
    Could not copy new filter file to filter folder.
si: පෙරහන් ලිපිගොනුව ස්ථාපනය අසමත්.
    
    අලුත් පෙරහන් ලිපිගොනුවේ සිට පෙරහන් ෆෝල්ඩරයට පිටපත් කල නොහැකිය.

en: Filter file already exists. Overwrite existing filter?
si: පෙරහන් ලිපිගොනුව දැනටමත් පවතියි. පවතින පෙරහන උඩින් ලිවීම?

en: Regular expression
si: විදිමත් පෙනීම

en: Folder Comparison Results
si: ෆෝල්ඩර සැසඳීමේ ප්‍රතිපල

en: File Comparison
si: ලිපිගොනු සැසඳීම

en: Untitled left
si: නමක් නැති වම

en: Untitled right
si: නමක් නැති දකුණ

en: Theirs File
si: ඔවුන්ගේම ලිපිගොනු

en: Mine File
si: ලිපිගොනු ආකරය

en: Line: %s
si: රේඛාව: %s

en: Merge
si: මුසු කරන්න

en: Difference %1 of %2
si: වෙනස  %1 ගෙන්  %2

en: %1 Differences Found
si: %1 වෙනස්කම් සොයාගත්තා

en: 1 Difference Found
si: 1 වෙනස්කම සොයා ගත්තා

en: Item %1 of %2
si: අයිතමය %1 ගෙන් %2

en: Items: %1
si: අයිතම : %1

en: Select two existing folders or files to compare
si: සංසන්දනය කිරීම සඳහා පවතින ෆෝල්ඩර හෝ ලිපිගොනු දෙකක් තෝරන්න !

en: Folder Selection
si: ෆෝල්ඩර තේරීම

en: Both paths are invalid!
si: පෙත් දෙකම අවලංගුය !

en: Cannot compare file and folder!
si: ලිපිගොනුවක් සහ ෆෝල්ඩරයක් සංසන්දනය කල නොහැකිය !

en: File not found: %1
si: ලිපිගොනුව සොයාගෙන නැත: %1

en: File not unpacked: %1
si: ලිපිගොනුව ගලවා නැත : %1

en: Cannot open file
    %1
    
    %2
si: ලිපිගොනුව විවෘත කිරීමට නොහැකිය
    %1
    
    %2

en: Failed to parse conflict file.
si: ලිපිගොනුව ව්‍යාකරණ විග්‍රහය හා ගැටීමට අසමත්ය.

en: The file
    %1
    is not a conflict file.
si: ලිපිගොනුව 
    %1
    ගැටුම ලිපිගොනුව නොවේ.

en: Save As
si: මෙසේ සුරකින්න

en: Save changes to %1?
si: වෙනස් කිරීම් සුරකින්න %1 ?

en: Unable to backup original file:
    %1
    
    Continue anyway?
si: මූලක ගොනුව උපස්ථ කිරීමට නොහැක:
    %1
    
    කෙසේ හෝ කරයිද?

en: Saving file failed.
    %1
    %2
    Do you want to:
    	- use a different filename (Press Ok)
    	- abort the current operation (Press Cancel)?
si: ගොනුව සුරක්ෂිත කළ නොහැක .
    %1
    %2
    ඔබට අවශ්‍ය:
    	- වෙනස් නමක් ගොනුවට භාවිතා කිරීමට(Press Ok)
    	- දැන් ක්‍රියත්මක වන ක්‍රියාව නැවත් වීමට?  (Press Cancel)?

en: Save Left File As
si: වම්  පස ගොනුව මෙලස සුරක්ෂිත කරන්න

en: Save Right File As
si: දකුණු පස ගොනුව මෙලස සුරක්ෂිත කරන්න

en: The file
    %1
    has disappeared. Please save a copy of the file to continue.
si: ගොනුව
    %1
    නොපෙනී ගොස් ඇත.ඉදිරියට යෑමට අනුපිටපතක් සුරක්ෂිත කරන්න.

en: Right to Left (%1)
si: දකුණේ සිට වමට  (%1)

en: Left to Right (%1)
si: වමේ සිට දකුණට  (%1)

en: Left to... (%1)
si: වම ට.... (%1)

en: Right to... (%1)
si: දකුණ ට... (%1)

en: Left (%1)
si: වම (%1)

en: Right (%1)
si: දකුණ  (%1)

en: Both (%1)
si: දෙකම (%1)

en: Confirm Move
si: ගෙන යෑම තහවුරු කරන්න

en: Filename
si: ලිපිගොනුවේ නම

[ctx: DirView|ColumnHeader]
en: Folder
si: ෆෝල්ඩර

en: Comparison result
si: සංසන්දන ප්‍රතිඵල

en: Left Date
si: වම් දිනය

en: Right Date
si: දකුණු දිනය

en: Extension
si: දිගුව

en: Left Size
si: වම් ප්‍රමාණය

en: Right Size
si: දකුණු ප්‍රමාණය

en: Right Size (Short)
si: දකුණු ප්‍රමාණය(කෙටි)

en: Left Size (Short)
si: වම් ප්‍රමාණය (කෙටි)

en: Left Creation Time
si: වම් නිර්මාණකරන වේලාව

en: Right Creation Time
si: දකුණු නිර්මාණකරන වේලාව

en: Newer File
si: අළුත්ම ගොනුව

en: Left File Version
si: වම් ලිපිගොනු අනුවාදය

en: Right File Version
si: දකුණු ලිපිගොනු අනුවාදය

en: Short Result
si: කෙටි ප්‍රතිඵලය

en: Left Attributes
si: වම් උපලක්ෂණ

en: Right Attributes
si: දකුණු උපලක්ෂණ

en: Left EOL
si: වම් EOL

en: Right EOL
si: දකුණු EOL

en: Left Encoding
si: වම් කේතනය

en: Right Encoding
si: දකුණු කේතනය

en: Ignored Diff
si: වෙනස්කම් නොසලකා හැරියා

[ctx: DirView|ColumnHeader]
en: Binary
si: ද්වීමය

en: Unable to compare files
si: ලිපිගොනු සංසන්දනය කිරීමට නොහැකිය

en: Item aborted
si: අයිතම අසාර්ථක විය

en: File skipped
si: ලිපිගොනු මඟහැරියා

en: Folder skipped
si: ෆෝල්ඩර මඟහැරියා

en: Left only: %1
si: වම පමණක්: %1

en: Right only: %1
si: දකුණ පමණක්: %1

en: Binary files are identical
si: ද්වීමය ලිපිගොනු සර්වසමයි

en: Binary files are different
si: ද්වීමය ලිපිගොනු වෙනස්

en: Files are different
si: ලිපිගොනු වෙනස්

en: Folders are different
si: ෆෝල්ඩර වෙනස්

en: Left Only
si: වම පමණක්

en: Right Only
si: දකුණ පමණක්

en: Error
si: වැරදි

en: The selected folder is invalid.
si: Le répertoire sélectionné est invalide.

en: Cannot open a binary file to editor.
si: Ne peut ouvrir un fichier binaire avec l'éditeur.

en: The folder exists only in other side and cannot be opened.
    
    Do you want to create a matching folder:
    %1
    to the other side and open these folders?
si: Le répertoire existe seulement de l'autre côté et ne peut être ouvert ici.
    
    Voulez-vous créer un répertoire s'accordant:
    %1
    à l'autre côté et ouvrir ces répertoires

en: Different codepages found in left (cp%d) and right (cp%d) files.
    Displaying each file in its codepage will give a better display but merging/copying will be dangerous.
    Would you like to treat both files as being in the default Windows codepage (recommended)?
si: Les fichiers n'ont pas la même page de code à gauche (cp%d) et à droite (cp%d).
    L'affichage est ainsi meilleurs cependant les copie/fusion seront dangeureuses.
    Désirez-vous traiter les deux fichiers avec la page de code windows par défaut (recommandé)?

en: Folder does not exist.
si: Please save all files first.
    
    Creating a patch requires that there are no unsaved changes in files.
